NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

slovanska unie

PŘIHLÁŠENÍCesta vítězství - tisková zpráva Všekozáckého svazu Českých zemí a Slovenska z. s.

Na organizaci Všekozácký Svaz Českých zemí a Slovenska z. s. se prostřednictvím svých členů kozáků, obrátilo v průběhu března 2015 sdružení Ruských motorkářů se žádostí o spolupráci při jejich plánované akci Cesty vítězství (Moskva-Berlín), která se uskuteční ve dnech 25. 4. 2015 - 9. 5. 2015.

V souvislosti se světovou oslavou 70. výročí osvobození Evropy od fašismu a nacismu pořádá mnoho organizací různé akce spojených s tímto významným výročím. Spolek bikerského bratrstva pořádá v rámci tohoto výročí také svoji akci nazvanou Cesty vítězství a její členové se vydali na 6000 km dlouhou trasu z Moskvy do Berlína. Trasa vede těmito státy: Rusko, Bělorusko, Polsko, Česká republika, Slovensko, Rakousko a Německo. Během své cesty motorkáři navštíví významná památná místa připomínající tragédii II. světové války.

Cílem cesty je osobně navštívit a seznámit se s historií těchto míst, uctít památku padlých vojáků, umučených, zabitých a zesnulých civilistů v důsledku války, položit věnce u památníků, účastnit se panychid v chrámech a při tom se aspoň krátce seznámit s historií a kulturou národů, se kterými se na své trase setkají.

Kozácká organizace se zabývá organizací jejich dvoudenní návštěvy Prahy. Společně s organizátorem akce Cesty vítězství je sestaven program – pěší prohlídka historického centra Prahy, návštěva muzea, setkání s veterány a pamětníky II. světové války, položení věnců osvoboditelům Prahy a panychidy za padlé vojáky a nevinné oběti II. světové války, setkání s českými motorkáři.

Na internetu se objevovaly a objevují různé verze programu a další informace z různých ne vždy pravdivých zdrojů. Podrobný plán jejich pobytu, ve dnech 5. - 7.5.2015, na českém území je zveřejněn zde na webu www.kazaki.cz.

Tímto kozáci srdečně zvou všechny zájemce, kteří se chtějí společně s Ruskými motorkáři potkat a na pietních místech (viz podrobný plán) si připomenout tragédie II.světové války a 70.výročí vítězství nad fašismem.

Akce Cesty vítězství Moskva – Berlín nese charakter vzpomínkové akce a připomíná lidstvu tragédii, která se stala a skončila před 70 lety. Česká republika je tranzitní zemí a věříme, že občané demokratického státu pochopí smysl této akce a nebudou podléhat mnohým politicky motivovaným a nepravdivým informacím v médiích. Tato akce je nepolitická a nevyjadřuje vůli žádných politických stran nebo jejich lídrů.

Vítáme také zájemce z řad českých moto-klubů, kteří se chtějí setkat se svými jednomyšlenkáři a organizovaně se připojit a projet společně trase Cesty vítězství při průjezdu Českou republikou a společně si připomenout 70. výročí osvobození Evropy.

Ataman Všekozáckého Svazu Českých zemí a Slovenska z.s. kozácký plukovník
Mikhail Dzyuba
Všekozácký Svaz Českých zemí a Slovenska, z.s. Poupětova 10,170 00 Praha, Česká republika IČ: 227 68 416, tel.: +420 777 181 963, fax: +420 252 543 972, www.kazaki.cz

slovanska unie