slovanska unie
slovanska unie

PŘIHLÁŠENÍNovoslověnsky jezyk bude v filmu Kolorovana Ptica

Znajemy češsky producer, akter i režiser Václav Marhoul gotovuje film na osnově knigy Kolorovana Ptica (englijski: Painted Bird, češski: Nabarvené ptáče) od američskogo autora Jerzy Kosińskiego. Kniga popisyvaje život jevrejskogo dětka, ktorogo roditeli sut ukryli jego v vremeni 2-oj světovoj vojny na daleko sělo k tetě. Ale jego teta umiraje i dětku jest trěba težko prěživati v čudžej okolici neznajemih ljudij.

Číst dál: Novoslověnsky jezyk bude v filmu Kolorovana Ptica

Vánoční setkání s Kozáky

Slavnostní hudební program proběhne v atmosféře pravoslavných Vánoc (podle starého kalendáře) v sobotu 7. ledna 2017 v Ústí nad Labem (Klášter Dominikánů) a v Teplicích (Chrám povýšení sv. kříže) a ve čtvrtek 12. ledna 2017 v Praze v Domě národnostních menšin, Vocelova 3.

Číst dál: Vánoční setkání s Kozáky

Atamanská jolka

Všekozácký svaz českých zemí a Slovenska pokračuje v tradicích předků a organizuje i v letošním roce Atamanskou jolku (besídku) pro děti členů Všekozáckého svazu českých zemí a Slovenska a děti jejich přátel.

Číst dál: Atamanská jolka

Koncerty duchovní hudby, setkání slovinských a moravských pěveckých sborů

Srdečně zveme všechny příznivce duchovní hudby na koncerty pěveckých sborů v rámci 3. ročníků setkání slovinských a moravských sborů, které se uskuteční od 22.10. do 25.10. v Brně a Praze. Záštitu nad koncerty převzal Jeho Excelence velvyslanec Republiky Slovinsko v Praze pan Leon Marc.

Číst dál: Koncerty duchovní hudby, setkání slovinských a moravských pěveckých sborů

Pozvánka na Mezinárodní festival "Pokrova na Vltavě"

Zveme Vás na Mezinárodní festival „Pokrova na Vltavě", který se uskuteční 12. října 2016, v Ruském středisku vědy a kultury v Praze, Na Zátorce 16, Praha 6. Festival, již čtvrtým rokem, pořádá Všekozácký svaz Českých zemí a Slovenska z.s. a je věnovaný velkému pravoslavnému a kozáckému svátku Pokrov (Záštita) přesvaté Bohorodice. V tomto roce je věnován 95. výročí tzv. „Ruské pomocné akce T.G.M.“ v Československu.

Číst dál: Pozvánka na Mezinárodní festival "Pokrova na Vltavě"

slovanska unie